Zaterdag 09 mei:
Gasten: Ruut Voesten, Hannah Dupré, Emil Los, Lisanne de Jong en Anna Geerse
Ambrosia II en de Paltz Biënnale (eerste uur)
In het eerste uur van De Zaterdag Coulissen spreekt presentator Tim van Scheijen met drummer en componist Ruut Voesten over zijn album Ambrosia II, geïnspireerd op Dante’s Goddelijke Komedie. Ruud vertelt over zijn studietijd, zijn liefde voor jazz en het schrijven van de muziek in Florence, en laat fragmenten van zijn conceptuele jazz horen. Ook te gast is Hannah Dupré, die vooruitblikt op de Paltz Biënnale en vertelt hoe kunst, natuur en een verborgen landgoed samenkomen tijdens deze bijzondere kunstroute.
100 jaar Openluchttheater Cabrio met Emil Los (tweede uur)
In het tweede uur vertelt Emil Los, voorzitter van Openluchttheater Cabrio in Soest, over het 100 jarig bestaan van dit theater. Emil schetst de rijke geschiedenis van het theater, van de eerste openluchtvoorstellingen tot de doorstart in de jaren negentig, en vertelt over de vrijwilligers, de programmering en de feestelijke opening van het jubileumseizoen. Ook gaat het gesprek over de unieke sfeer in het bos en de manier waarop Cabrio artiesten én publiek samenbrengt.
Live muziek van Lisanne de Jong & Anna Geerse
Tijdens beide uren zorgen Lisanne de Jong en Anna Geerse voor sfeervolle live muziek vanuit de Kapschuur van het Herman van Veen Arts Center. Met eigen liedjes en meerstemmige zang creëren zij een intieme, verhalende sfeer, en schuiven tussendoor aan tafel om te praten over hun samenwerking en hun rol op het Arts Center.



