Festival Vuurol: theater tussen de bomen

Een paar verdwaalde mountainbikers keken maandag hun ogen uit. Ze waren midden in theaterfestival Vuurol terechtgekomen. Een bonte stoet artiesten voerde acts uit in het bos van Lage Vuursche. Je kon zelfs trouwen met een boom.

‘Zwerm’ is dit jaar het thema en dat werd direct duidelijk bij de ingang waar een zwerm bontgekleurde vogels op standaard de ruim 2.500 bezoekers twee dagen lang de weg wees. In het bos tussen het Pluismeer en Dagrecreatie Drakensteijn zagen zij theatervoorstellingen met poëzie, dans, muziek, interactieve kunst, belevingstheater, dynamisch teksttheater en locatiekunst. 

‘Botanisch Bordeel’

Eén van de acts is het ‘Botanisch Bordeel’ van Soester Rosalie Smit. “Ik ben vandaag aanwezig in de functie van BABS – Buitengewoon Ambtenaar van de Boom-menselijke Stand – en zal mensen trouwen die een verbinding met een boom willen sluiten. Mits de boom dat zelf ook wil natuurlijk.”  Ze wandelt en fietst vaak door deze bossen en wilde graag iets doen met de verbinding tussen de mens en de natuur. “De mens voelt zich verheven boven bomen, als we willen zagen we ze zelfs om. Maar we zijn gelijk en hebben elkaar nodig al was het alleen maar om de zuurstof.” 

Liefdesboom

Al gauw staat er een groep geïnteresseerde bezoekers klaar voor de ceremonie. “Gebruik je zintuigen en vind de boom van je leven,” moedigt Rosalie aan. Ze laat de deelnemers aaien, zingen, ruiken en zelfs proeven. Daarna mogen ze op zoek naar hun ‘liefdesboom’. “Deze beuk heeft statigheid. Hij is stevig en robuust en ik wist het meteen: dit is ‘m,” meldt een deelneemster. Ze wil graag in de echt worden verbonden met haar boom. 

Altijd verbonden

Alle deelnemers staan in een kring om de boom als Rosalie de huwelijksplechtigheid uitspreekt. “Een prachtige boom, een prachtig mens en nu voor altijd verbonden.” De dame omhelst haar boom en kijkt blij. “Ik kom uit Vleuten en daar is geen bos. Ik kom dus veel te kort. Heerlijk om hier rond te wandelen en erg leuk om deze ceremonie mee te maken.” 

Vuurol 

Theaterfestival Vuurol wordt ieder jaar in Lage Vuursche gehouden op Eerste en Tweede Pinksterdag. Een groep van bijna 100 vrijwilligers is wekenlang actief om het festival op te tuigen. Er zijn maximaal 1.250 bezoekers per dag  zodat de natuur niet te veel te lijden heeft. (Bron: Eemland1)