‘Kwaliteit Baarnse trottoirs blijft punt van zorg’

Na zestien jaar actieve inzet voor de Seniorenraad Baarn heeft Bas van de Boom afscheid genomen van de organisatie. De laatste vijf jaar was hij voorzitter. Zijn besluit om te stoppen heeft vooral te maken met zijn leeftijd en gezondheid. „Als je een bepaalde leeftijd hebt bereikt en de gezondheid laat het een beetje afweten, dan moet je voor jezelf keuzes maken en taken afstoten.”

Van de Boom nam vijf jaar geleden het voorzitterschap over van Alie Welling-Scholte Aalbes., die inmiddels 90 lentes telt. Daarvoor was hij al ruim tien jaar actief achter de schermen. In die periode bouwde hij een groot netwerk op binnen Baarn. De Seniorenraad heeft contacten met onder meer de gemeente, wethouders, zorginstellingen en maatschappelijke organisaties.

Projecten

Een van de projecten waar Van de Boom zich de afgelopen periode sterk voor heeft gemaakt, is de oprichting van een consultatiebureau voor ouderen. Inwoners van 75 jaar en ouder zouden daar preventief gecontroleerd kunnen worden op bijvoorbeeld bloeddruk en cholesterol. „Heel veel mensen die de leeftijd van 75 plus hebben bereikt, worden niet opgeroepen door huisartsen. Wij willen gewoon een waterdicht systeem hebben dat alle mensen vanaf die leeftijd en ouder worden opgeroepen.” De Seniorenraad zoekt voor het initiatief samenwerking met onder meer zorginstellingen, zorgverzekeraars en de GGD. Het plan is nog niet van de baan. „We hebben goede contacten met ambtenaren die er ook achter staan.” 

Rollator

Ook de kwaliteit van de Baarnse straten en trottoirs blijft een punt van zorg. De Seniorenraad kaartte dit onderwerp de afgelopen decennia herhaaldelijk aan. „Loop maar eens een keertje een stukje door het centrum met een rollator. Het lukt haast niet om dat ding waterpas te houden.” Van de Boom hoopt dat het onderwerp nu opnieuw prioriteit krijgt bij het gemeentebestuur. „Sommige straten zijn echt heel slecht. Wij hopen dat dit nu een keertje wordt aangepakt.”

Helemaal stilzitten gaat Van de Boom niet. In maart en april helpt hij ouderen met het invullen van hun belastingformulieren. Zijn opvolger bij de Seniorenraad is inmiddels gevonden. „Ik mag nog niets over hem zeggen. Maar het wordt een heer.” (Bron: Eemland1)