Walk Into The Light vraagt aandacht voor suïcidepreventie

Baarn doet donderdag 10 september opnieuw mee aan Walk Into The Light. Tijdens een wandeling van vijf kilometer wordt aandacht gevraagd voor suïcide, verlies, hoop en verbondenheid. De deelnemers vertrekken vroeg in de ochtend bij het gemeentehuis, wanneer het nog donker is, en lopen letterlijk het licht tegemoet.

Deelnemers verzamelen vanaf 05.45 uur. Om 06.00 uur begint de wandeling. Naarmate de ochtend vordert, wordt het steeds lichter. Die overgang vormt de symboliek van de tocht: vanuit een donkere periode onderweg zijn naar hoop en perspectief.

Wandeling

Volgens organisator Jeff Balch is het belangrijk dat suïcide en psychische problemen bespreekbaar blijven. „Praten over suïcide kan levens redden. Met deze wandeling willen we laten zien dat mensen er niet alleen voor staan. De wandeling is er voor een brede groep. Nabestaanden, naasten, mensen met eigen ervaringen, professionals en andere betrokken inwoners kunnen meelopen.”

Herberg Paulus

Onderweg kunnen deelnemers ervoor kiezen in stilte te wandelen of juist met anderen in gesprek te gaan. „Iedereen loopt met zijn eigen verhaal mee. Voor de één gaat het om verlies, voor de ander om zorgen om een naaste of om een eigen moeilijke periode.” Rond 07.15 uur keert de groep terug bij het gemeentehuis. Daarna volgt een gezamenlijk ontbijt in de Herberg van Paulus. Dankzij lokale sponsors is dat ontbijt gratis.

Het is de vijfde keer dat Baarn de wandeling organiseert. Walk Into The Light vindt plaats op Internationale Suïcidepreventiedag en is een initiatief van Herstelnetwerk Eemland, de Adviesraad Sociaal Domein Baarn, Space en Stichting Suicide Preventie Centrum.

Heeft u omtrent dit onderwerp hulp nodig. Bel dan 24/7 gratis en anoniem met 113 of chat via 113.nl.