‘Beter uitstel dan een verkeerd besluit”

De uitspraak van de rechtbank over de plannen voor de Oude Tempel laat nog even op zich wachten. De rechter heeft meer tijd nodig, maar voor Jan Paauw van Gemeentebelangen Groen Soest verandert dat niets aan zijn standpunt. „Als de rechtbank wat meer tijd nodig heeft om een goed besluit te nemen, dan heeft hij daartoe het recht. Beter uitstel dan een verkeerd besluit.”

Paauw vindt dat de discussie over de woningbouwplannen te eenzijdig wordt gevoerd. Volgens hem wordt vooral gekeken naar de gevolgen voor de natuur, terwijl de bredere afspraken binnen Hart van de Heuvelrug uit beeld raken.

Bouwlocaties

„We vergeten eigenlijk het totale voorproject waarin via Hart van de Heuvelrug allerlei natuurmaatregelen en natuurgebieden aan elkaar zijn geknoopt.” Volgens Paauw heeft Soest daarnaast de verantwoordelijkheid om de afgesproken bouwlocaties daadwerkelijk te realiseren. Dat de afspraken inmiddels zo’n twintig jaar oud zijn, betekent voor Paauw niet dat ze zomaar van tafel kunnen. „Wij hebben destijds als gemeente Soest, maar ook als provincie en andere partners besluiten genomen om dit van de grond te krijgen.”

Oordeel

De politicus houdt zich dus aan zijn bestuurlijke verantwoordelijkheid. “Ik heb destijds met Gemeentebelangen Groen volmondig ‘ja’ gezegd tegen dit project. We wisten dat daar zeker problematiek aan vastzat. Ik ga dat nu niet terugdraaien, want dan ben ik niet geloofwaardig.” Paauw wacht het oordeel van de rechtbank rustig af. Hij blijft ervan overtuigd dat woningbouw en natuur samen kunnen gaan. „We gaan onze plicht naar het gebied en naar Soesterberg vasthouden door te zorgen dat er straks een prachtige wijk komt midden in de natuur, waar een hoop inwoners weer blij van kunnen worden.” (Bron: Eemland1)