Palingrokers strijden om Zuyderzee-bokaal

De geur van versgerookte paling trekt morgen volop door het centrum van Bunschoten-Spakenburg. Particuliere palingrokers nemen het tegen elkaar op in de strijd om de Zuyderzee-bokaal. Morgenmiddag is bekend wie dit jaar de titel afpakt van Peter Windhouwer.

De wedstrijd sluit aan bij de rijke visserijgeschiedenis van het dorp en moet uitgroeien tot een jaarlijks evenement met deelnemers uit verschillende voormalige Zuiderzeedorpen.

Verschillende visserspolaatsen

De organisatie is in handen van SPKNBRG en Rokerij Jacob van Jan. Samen willen zij niet alleen de lokale palingrooktraditie onder de aandacht brengen, maar ook verbinding leggen met andere vissersplaatsen rond de voormalige Zuiderzee. Voor bezoekers is er morgen meer te beleven dan alleen de strijd om de beste gerookte paling. In het centrum zorgen muziek en het Visserskoor voor een passende sfeer. Ook zijn er historische kramen waar bezoekers kennis kunnen maken met de visserscultuur en het verleden van Bunschoten-Spakenburg. 

Jury

Een deskundige jury beoordeelt de paling van de deelnemers en bepaalt uiteindelijk wie de beste roker van de dag is. Daarmee draait het evenement niet alleen om gezelligheid, maar ook om vakmanschap en traditie. De spanning loopt aan het einde van de middag op. Om 17.30 uur volgt de prijsuitreiking en wordt de winnaar van de eerste Zuyderzee-bokaal bekendgemaakt. (Bron: Eemland1)